Strona główna

26 października na Stadionie Miejskim w Tychach rozegrany zostanie mecz Eliminacji Mistrzostw Świata Kobiet Polska – Albania.

Polska Albania kobiety

 

 

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.45. Bilety w cenie 5 zł (ulgowy) i 10 zł można kupować online poprzez stronę bilety.gkstychy.info. Dla grup zorganizowanych istnieje również możliwość zamówienia biletów przez Śląski Związek Piłki Nożnej, pisząc na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Stadion Miejski w Tychach już po raz trzeci będzie gościł reprezentację Polski. 22 października 2015 roku biało-czerwone w meczu eliminacji Mistrzostw Europy pokonały Słowację 2:0. Tamto spotkanie oglądało 6041 kibiców i na tamten moment był to najlepszy wynik w historii kobiecej piłki w naszym kraju. Zbliżyliśmy się do niego 7 kwietnia 2016 roku, gdy w Tychach Polska bezbramkowo zremisowała z Danią, w obecności 5248 widzów. Obecnie rekord „należy” do stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk, na którym w obecności 8011 widzów 17 września tego roku podopieczne Niny Patalon zremisowały 1:1 z Belgią. Może nas być więcej. Powinno nas być więcej, bo nasza reprezentacja potrzebuje wsparcia.

Polki zajmują aktualnie trzecie miejsce w grupie F za Norwegią i Belgią, a przed Kosowem, Albanią i Armenią. Bezpośrednio do finałów mistrzostw świata, które odbędą się w 2023 roku w Australii i Nowej Zelandii, awansuje tylko zwycięzca grupy.