Ciekawostki

Rekord bramek w jednym meczu

bramka gol

Piłka nożna to sport uwielbiany przez kibiców na całym świecie. Drużyny piłkarskie tworzą się nawet w małych miejscowościach, choć największą uwagę adeptów futbolu przyciągają rozgrywki na najwyższym poziomie. Niezależnie jednak od zaawansowania piłkarzy, w spotkaniach na wszystkich szczeblach mogą zdarzać się rzeczy niemożliwe! Przeczytaj nasz artykuł i poznaj rekord bramek strzelonych w jednym meczu!

Jaki jest rekord bramek w jednym meczu?

Mecz w 2002 roku na Madagaskarze, w którym padło najwięcej bramek w historii, był naprawdę fascynujący. Odbyła się tam potyczka pomiędzy AS Adema a SOE Antananarivo, zakończona rezultatem 149:0. Jednak to nie przez słabość rywala stało się tak, jak stało się – piłkarze SOE Antananarivo strzelali samobójcze bramki po każdym wznowieniu gry z protestu przeciwko stronniczości sędziów.

Mimo takiego rezultatu, mecz ten pozostanie na długo w pamięci fanów piłki nożnej z całego świata ze względu na jego specyficzny charakter i skutki, jakie miał dla madagaskarskiego futbolu.

Polski rekord bramek w jednym meczu

W 2021 roku spotkanie ligowe między drużynami Wybrzeże Rewalskie Rewal a Pomorzanin Nowogard zostało zapamiętane przez wszystkich fanów piłki nożnej. Rewal pokonał swojego rywala 53:0, co jest rekordowym wynikiem w historii polskiego futbolu.

Poprzednim najwyższym wynikiem było 35:0 KS Chełmka w 2014 roku, kiedy to zespół zagrał Puchar Polski przeciwko LKS Skidziń. Sprawdź też inne ciekawe rekordy w piłce nożnej!

Najwięcej bramek w meczu Ligi Mistrzów

Jeśli chodzi o Ligę Mistrzów UEFA, to w 2016 roku Legia Warszawa ustanowiła rekord zdobytych bramek w jednym meczu, kiedy to przegrała z Borussią Dortmund 8:4.

Pięć bramek w jednym spotkaniu to najlepszy wynik, jaki udało się osiągnąć indywidualnie – takiej sztuki dokonali Leo Messi i Adriano. Na swoim koncie najwięcej bramek strzelonych w jednym sezonie Champions League ma Cristiano Ronaldo –  mianowicie 17 (w sezonie 2013/2014). Co więcej, w zeszłorocznej edycji był on królem strzelców tego prestiżowego turnieju.

W piłce nożnej w każdej chwili można spodziewać się pobicia kolejnych rekordów. Niektóre z nich są bardzo spektakularne, a inne dość abstrakcyjne, jak np. największa piłka na świecie.

O autorze

Artykuły

Cześć! Jestem Bartosz Żak i uwielbiam piłkę nożną. Interesuję się nie tylko samą grą, ale także ciekawostkami i statystykami z nią związanymi. Lubię analizować mecze, taktyki i wyniki, a potem dzielić się swoimi przemyśleniami z innymi fanami futbolu.