Przepisy

Wymiary Orlika 

orlik jesienia

Piłka nożna to bez wątpienia najbardziej popularny sport na świecie. Emocjonującymi meczami na najwyższym poziomie zachwycają się miliony ludzi. Zarówno w Polsce, jak i w innych krajach można znaleźć popularnych piłkarzy, którzy stają się idolami młodych adeptów futbolu. Nic więc dziwnego, że powstaje coraz więcej osiedlowych boisk czy miejskich stadionów. Popularne są też tzw. Orliki, których wymiary sprawdzisz w naszym artykule!

Jakie wymiary ma boisko Orlik?

Orliki to boiska piłkarskie służące głównie dzieciom w różnym wieku, a także do organizacji amatorskich rozgrywek. Zlokalizowane są zwykle przy szkołach lub ośrodkach sportowych w miastach. Są budowane zwykle tam, gdzie nie ma możliwości stworzenia standardowego boiska.

Ich rozmiar jest znacznie mniejszy niż standardowe rozmiary boiska do piłki nożnej – długość Orlika to 62 metry, a szerokość – 30 metrów. Inna niż na normalnych stadionach jest też nawierzchnia – na orliku murawa jest sztuczna. Przygotowanie odpowiednich warunków do gry i treningu polega też na wyposażeniu boiska w odpowiedni sprzęt, którego podstawą jest porządna piłka. Dzięki orlikom najmłodsi mają możliwość uprawiania sportu we wszechstronny sposób, bezpiecznie i bez konieczności przebywania daleko od domu.

Warto poznać też klasyczne wymiary boiska do piłki nożnej, aby móc porównać wielkość obu tych obiektów!

O autorze

Artykuły

Cześć! Jestem Bartosz Żak i uwielbiam piłkę nożną. Interesuję się nie tylko samą grą, ale także ciekawostkami i statystykami z nią związanymi. Lubię analizować mecze, taktyki i wyniki, a potem dzielić się swoimi przemyśleniami z innymi fanami futbolu.